סנטר טקסי

4 עובדות על הזמנת מיניבוס פרטי שלא ידעתם

האמת מאחורי המיתוס: 4 עובדות מפתיעות על מיניבוס שכדאי לכם לדעת

מיניבוס שהוא סוג של אוטובוס קטן משמש לתחבורה פרטית או ציבורית על ידי אנשים ועסקים בישראל. לאחרונה נחשפנו לכמה אי הבנות לגבי כלי הרכב האלה שאנשים רבים מאמינים בהם אבל הם לא נכונים. הנה עשר עובדות מעניינות שמראות שהמיתוסים האלה אינם נכונים.

תוכן עניינים

Facebook
Twitter

נסיעה במיניבוס פרטי היא דרך מעולה לחסוך כסף וזמן בזמן כל נסיעה ובמיוחד כאשר מדובר על כבישי ישראל הפקוקים. בהשוואה לאמצעי תחבורה פופולריים אחרים, מיניבוסים נחשבים חסכוניים יותר לעומת מונית ספיישל שכן הם מאפשרים לנוסעים לחלוק את הוצאות הנסיעה בין קבוצת נוסעים. המשמעות היא שכל נוסע משלם חלק יחסי מעלות הנסיעה הכוללת.

הכירו את המיניבוס כלי תחבורה פרקטי ונוח

בהשוואה לכלי רכב אחרים המיועדים להסעות פרטיות מיניבוסים נחשבים יעילים יותר מכיוון שהם קטנים יותר מאוטובוס וניתנים לתמרון בקלות בכל סוגי הדרכים. מיניבוס יכול לנסוע בכביש צר, מה שמקל על הגעה ליעדים שנגישים בדרך כלל לכלי רכב פרטיים.

יתר על כן, מיניבוסים מספקים שירות מותאם אישית, שכן הם מסוגלים לתת מענה לצרכים ספציפיים. קבוצות נוסעים יכולים לחסוך כסף עם מיניבוס 16 מקומות, ומחפשות כלי תחבורה נוח ובטוח כדי להגיע לנתב"ג, או לאירועים במקומות מרוחקים מחוץ לעיר.

רשימת עובדות בנוגע למיניבוסים:

  • 1. מיניבוס הוא כלי רכב בטוח –

למעשה, למיניבוס יש יותר תכונות בטיחות מאשר לרכב הפרטי שלכם. הבטיחות היא בראש סדר העדיפויות של כולנו, ונסיעה במיניבוס בהחלט לא מאכזבת בהיבט הזה.

מיניבוסים תוכננו במיוחד עבור בטיחות הנוסעים שלהם, ולכן הופך אותם לאחד מאמצעי התחבורה הבטוחים ביותר. רוב המיניבוסים מצוידים במספר רב של תכונות בטיחות שלא תמצאו ברכבכם הפרטי.

חלק מהתכונות הללו כוללות חוסן מבני, מערכת בלימה מתקדמת וחגורת בטיחות מיוחדת לכל נוסע. בנוסף, למיניבוסים יש שלדה חזקה יותר המספקת הגנה טובה מאוד במקרה של תאונת דרכים. לכן מיניבוסים הם אמצעי תחבורה מומלץ במיוחד עבור נסיעות בינעירוניות.

  • 2. מיניבוסים אידיאליים להסעת נוסעים נכים הודות לרמפה או מעלון לכיסא גלגלים – 

מיניבוסים הם אפשרות מצוינת להסעת נוסעים נכים המשתמשים בכיסא גלגלים או קשישים שכן במיניבוס נגיש מותקן מעלון חשמלי או רמפה שתוכננו במיוחד עבור כיסא גלגלים. האביזרים המותקנים במיניבוס מקלים על נוסעים נכים להיכנס ולצאת מהרכב, מה שעלול להוות בעיה בשימוש בשירותי תחבורה רגילים.

על ידי שימוש במיניבוס נגיש, נוסעים נכים או קשישים יכולים לשמור על עצמאותם וליהנות מחופש תנועה כמו כל אדם. בנוסף, מיניבוסים מצוידים לרוב באביזרי בטיחות נוספים כמו קשירה לכיסא גלגלים וחגורת בטיחות כדי לספק לנוסעים נסיעה בטוחה יותר. בסך הכל, מיניבוסים הם בחירה מעולה לכל מי שמחפש תחבורה המתאימה לנוסעים המוגבלים בניידות.

  • 3. מיניבוס מגיע בגדלים שונים הכולל מיקרובוס ומידיבוס –

מיניבוס הוא כלי רכב קטן יותר מאוטובוס בגודל מלא אך גדול יותר ממיניוואן או ג'יפ. ישנם סוגים שונים של מיניבוסים, כולל מיקרובוסים ומידיבוסים. מיקרובוס הוא הדגם הקטן ביותר של מיניבוס וכולל בדרך כלל עד 10 מושבים. המיקרובוס משמש בדרך כלל לשירותי הסעות באזורים עירוניים. מידיבוס לעומת זאת, גדול יותר ויכול להכיל 12 עד 16 נוסעים. המידיבוס משמש בדרך כלל בנסיעות לנתב"ג, הסעות לאירועים משפחתיים, הסעת תיירים, והסעות לבתי ספר. מיניבוס קטן יותר מאוטובוס ולכן קל יותר לתמרון בכל סוגי הדרכים והכבישים.

  • 4. מיניבוס ידידותי לסביבה וחלקם הגדול יכול לנוע על ידי מקורות דלק חלופיים –

מיניבוסים הם אפשרות תחבורה פופולרית עבור קבוצות של 8 עד 20 אנשים בדרך כלל. בשנים האחרונות מיניבוסים נחשבים גם ידידותיים לסביבה, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור אנשים שאיכות הסביבה חשובה להם. רוב המיניבוסים יכולים להיות מונעים על ידי מקורות דלק חלופיים כמו חשמל או גז טבעי המסייעים להפחית את פליטת הפחמן ולשמור על הסביבה. מיניבוסים חשמליים אינם מזהמים כלל ולכן מהווים חלופה חסכונית למיניבוסים המונעים ע"י סולר.

מיניבוסים המונעים בגז טבעי פולטים פחות חומרים מזהמים לעומת מקביליהם המבוססים על נפט והם זולים יותר לתפעול. בחירה במיניבוס שפועל על דלק חלופי היא דרך מצוינת להעלות את המודעות לאיכות הסביבה ולשפר את איכות האוויר עבור הבריאות של האדם ושל כדור הארץ.

אהבתם? שתפו