סנטר טקסי

מונית לנכים בחולון

"בעיית התחבורה בארץ ידועה לכולנו כבר שנים. האוטובוסים מאחרים, לעיתים הם צפופים ולא נוחים וזמינים מספיק וזאת בפרט לבעלי מוגבלויות. אמנם באוטובוסים קיימת רמפה לכסא גלגלים, אך הדבר לא נוח לנכים רבים. בגלל הצפיפות, בגלל שלרוב הם זקוקים למלווה, שיתלווה  אליהם בנסיעה באוטובוס. שידאג לפתוח להם את הרמפה ולמצוא להם מקום נוח ומסודר להתמקם בו עם הכיסא."

מאז שסנטר טקסי החלו לפעול בחולון, אני יוצא לסידורים בעצמי.

הדבר גורם לכך שבעלי מוגבלויות מופלים. רוב בעלי המוגבלויות בארץ אינם מחזיקים רכב נגיש עם רמפה, בגלל העלויות היקרות שלו. במידה והם צריכים לצאת מהבית ולהשתמש באוטובוס הם לפעמים יעדיפו לא לצאת ולוותר על הנסיעה המסורבלת באוטובוס. מוניות נגישות לא קיימות בכל מקום. זה גורם לרבים מבעלי המוגבלויות למצב של תסכול וחוסר אונים. 

הפתרון לכך פשוט-סנטר טקסי, חברת מוניות אמינה ומקצועית רכשה לאחרונה מוניות נגישות והחלה לעבוד בערים נבחרות באזור המרכז, ועכשיו גם בחולון. עם מוניות נגישות ושירות 24/7. הם עושים זאת באדיבות וברצון רב, מתוך מחשבה על האחר, בעלי המוגבלויות השונות. 

ליאור, תושב חולון בעל מוגבלות מספר :" אני על כיסא גלגלים כבר עשר שנים. זו בעיה עבורי. פעמים רבות העדפתי שלא לצאת מהבית לסידורים וקניות, הכל אשתי הייתה עושה. מאז שסנטר טקסי החלו לפעול בחולון, אני יוצא לסידורים בעצמי, מתקשר ומזמין מונית שתיקח ותחזיר אותי. הם עושים זאת בשמחה ורצון, ואני שמח לצאת מהבית ולהיות יותר פעיל. זה שינה את חיי לטובה." 

עבור סנטר טקסי ולמנהליה בפרט, עזרה לזולת זהו ערך עליון.

המוניות כולן חדשות ומעוצבות ובכולן קיימת רמפה לכיסא גלגלים. אפילו קיים רכב יוקרתי מסוג מרצדס מפוארת מדגם V קלאס שאותו ניתן להזמין באותו מחיר, רק צריך לבצע את ההזמנה מראש, כי הרכב מאוד מבוקש.

עבור סנטר טקסי עזרה לזולת זהו ערך עליון. לכן, מלבד מוניות נגישות לנכים על כסא גלגלים, הם מדגישים כי כל מי שנזקק לעזרה מוזמן להשתמש בשירותיהם. בעלי לקויות ראיה, ואף מבוגרים שזקוקים למישהו שייקח אותם ממקום למקום וילווה אותם לאן שהם צריכים להגיע. לתור לרופא, לסופר, לבקר קרובי משפחה. נהגי סנטר טקסי ישמחו לעזור וללוות אותם בשמחה. 

בנוסף, בימים אלו סנטר טקסי עובדת על פרויקט חדש. בניית אפליקציה ייעודית להזמנת מוניות לבעלי מוגבלויות, בה תהיה אפשרות להתאים את המונית לפי הצורך האישי של כל אחד. דבר כזה יכול להוות פריצת דרך  של ממש בקרב הנגשה של דברים שונים מחיי היום יום לבעלי מוגבלויות. 

לסיכום, העולם הולך ומתפתח ואנו צריכים להתאים את עצמנו אליו. בעלי מוגבלויות לא שונים מאחרים, ואף שוני או קושי פיזי לא צריך להוות מכשול. מוניות מונגשות לנכים הם פתרון מצוין שיכול להקל על נכים רבים בארץ, ועכשיו הדבר פשוט מתמיד.
השירות ניתן בערים: נס ציונה, רחובות, בית דגן, אזור, גדרה,  ראשון לציון, חולון, בת ים, קרית עקרון, מודיעין, יפו, תל אביב, באר יעקב, רמלה ובתקווה שיתווספו ערים נוספות בהמשך.