סנטר טקסי

מונית לנכים בגבעתיים

תוכן עניינים

Facebook
Twitter
LinkedIn
"שמענו משמואל על היתרונות והקשיים בלהיות נהג מונית נגישה, וגם על תחושת הסיפוק שבדבר. "יש משהו שונה בלהיות נהג מונית נגישה – תחושת סיפוק שאין לנהגים אחרים."

7:00 תחנת מוניות גבעתיים

אנחנו מתחילים את היום ביחד עם שמואל בתחנת המוניות בגבעתיים. בכל יום מגיע שמואל בשעה קבועה לתחנה, שותה קפה שחור עם סיגריה, אומר שלום לסדרן ולנהגים ומשם ממשיך לנסיעות בוקר קבועות. בשעות הבוקר שמואל נוהג לאסוף ילדים המסתייעים בכיסא גלגלים , ולוקח אותם לבית הספר בעיר. הילדים נרגשים ושמחים לראות את שמואל, ותמיד הם מתקבלים אצלו בחיוך. אחד הילדים מספר לשמואל על הצעצוע החדש שקיבל, ושמואל מקשיב ומחייך.

לאחר מכן, בסביבות השעה 8:30 שמואל נוסע לאסוף את רותי, גם היא נוסעת קבועה. רותי, אישה בת 83 המרותקת לכיסא גלגלים מזה מספר שנים. שמואל מסיע אותה בכל בוקר אל מרכז הקשיש בעיר גבעתיים. כך, היא יכולה לשמור על שגרת יום, ואף לפגוש חברים ולהעביר יחד איתם את הזמן בפעילויות שונות. דבר שיכל להיות לה קשה, ללא אפשרות נוחה להגעה. 

כשסיים את נסיעות הבוקר שמואל חוזר לתחנת המוניות של גבעתיים ומחכה לקריאות נוספות. אנחנו יושבים לשיחה קצרה עם שמואל, והוא מספר: אני נהג מונית כבר קרוב לשלושים שנים. רק בשנה האחרונה עברתי לנהוג על מונית נגישה. יש משהו שונה בלהיות נהג של מונית נגישה, אפילו איזושהי תחושת סיפוק, משהו שאין לנהגים אחרים.

"לאחר כמה שנים נוצר לי קשר אישי עם הנוסעים"

יש לי הרבה נוסעים קבועים אותם אני לוקח ממקום למקום. הנסיעות האלה הן משהו הכרחי בשביל הנוסעים שלי. אני מסיע אותם ויודע שאני עוזר להם במשהו בחיי היום יום, גם אם זה נשמע כמו דבר קטן. בלעדיי, להגיע לבית הספר, למרכז לקשישים, או לקופת חולים עלול היה להיות להם קשה. ובתוך כל זה, נוצר לי גם קשר אישי עם הנוסעים.
אני לא אשקר, יכול להיות בזה גם קושי. לקחת מבוגרים ובפרט ילדים בכיסא גלגלים, דורש גם הרבה אחריות. לדאוג שהם יעלו על הרמפה בבטחה, לקשור את כיסא הגלגלים ולדאוג שהוא לא יזוז במהלך הנסיעה, לא לנסוע מהר מידי. גם בסוף לדאוג להוריד אותם במקום בטוח ליד המדרכה ולדאוג שיגיעו לאן שהם צריכים. אבל, בסופו של דבר, לדאוג לנוסעים שלי נותן לי תחושה טובה, שלא הייתה לי בתור נהג של מונית "רגילה". 

הסדרן יוצא אלינו ואומר לשמואל שיש קריאה לנסיעה. אנחנו יוצאים יחד איתו. הוא מסיע אדם מבוגר יחד עם המלווה שלו לסופרמרקט באזור. אחר כך הוא מסיע אישה אחרת לבית של ביתה המתגוררת בתל אביב, וכך הוא ממשיך עם עוד כמה נסיעות.
אחר כך, הוא מחזיר הביתה את הנוסעים הקבועים שלו. את הילדים מבית הספר, את הקשישה ממרכז היום. לבסוף הוא חוזר הביתה , עייף אך מרוצה. 

תחנת מוניות סנטר טקסי בגבעתיים מציעה שירותי הסעות לנכים בכיסא גלגלים לכל שימוש במקצועיות, מחירים הוגנים ושירות אדיב. כיום, בניגוד לעבר קל יותר למצוא מונית נגישה לנכים בזכותם. היא פועלת בערים נוספות כמו חולון, באר יעקב, ראשון לציון ועוד.

אהבתם? שתפו